Wszyscy głosowaliście źle

Wszyscy głosowaliście źle, idioci

Stało się. Ponad 50% uprawnionych do głosowania Polaków w niedzielę pojawiło się w lokalach wyborczych, aby obywatelskiego obowiązku dopełnić. Źle się zapowiada, co? Na Otóż to o polityce? Ani mi się śni. Będzie o ludziach. Jak zwykle.

I dlatego nie będę pisał o tym kto wygrał, kto przegrał, o tym kto sobie adres zakładu pracy zmieni na Wiejską, a kto wróci do domu na tarczy. W tym tekście nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Zaznaczę tylko, że biorę udział we wszystkich wyborach, jakie odbywają się w naszym kraju. I do tego samego namawiam innych. Do głosowania. Ale nigdy nikomu nie narzuciłem, ani nawet nie zasugerowałem, po której stronie ma się opowiedzieć.

Uważam, że tak ważny wybór powinien być wyborem własnym, nawet jeśli według mnie, zupełnie nietrafionym. Owszem, chętnie przedstawie swoje argumenty, ale nie będę na siłę zmieniał komuś poglądów. Najgorszym wyborem jest jednak brak udziału w głosowaniu.

Haha! O kurwa jakim debilem trzeba być, żeby głosować na [dowolna partia]!

Wczoraj o godzinie 21:00 ktoś odetkał kanał z żywym gównem, które rozlało się po całym Fejsie i Twitterze. Muj borze, czego to ja się nie naczytałem.

Jakie świadectwo wystawiają sobie ci, którzy dziś na swoich profilach od debili wyzywają każdego, kto czelność ma myśleć inaczej? Naprawdę przykro patrzy się na te wybuchy żywej nienawiści.

I nie ma tu znaczenia, czy ktoś głosował jak ja, czy zupełnie odwrotnie, czy nawet na spis treści. Nie ma znaczenia czy jest moim znajomym, czy jedynie go obserwuję, czy może pojawił mi się w feedzie bo na jego wpis zareagował ktoś z mojego grona.

Najgorzej, że wśród tak agresywnie plujących są też osoby, które szanowałem. Z pozoru przecież inteligentni ludzie, którzy coś w życiu osiągnęli. Autentycznie boli mnie to doświadczenie wewnętrznie.

Bekę toczy się (lub ciśnie) absolutnie z każdej grupy. Zupełnie nie ma znaczenia, na kogo głosowałeś, bądź pewien, że ktoś właśnie opluwa cię w internecie. I być może jest to Twój bardzo dobry kumpel. Wystarczy, że zagłosowałeś inaczej, niż opluwający.

Mieszane z błotem są gimnazjalne kuce, komuchy, warszawskie lemingi i zapatrzone w święte obrazki babcie ze wsi. Wszyscy oni są głupi i naiwni. No bo przecież trzeba być debilem, żeby wierzyć w prawdę inną niż ta twoja. Najtwojsza.

„Każdy kto głosował na [dowolna partia] proszony jest o usunięcie mnie ze znajomych. Chcę uniknąć kontaktów z idiotami. A poza tym wyjeżdżam z kraju. Kraju kretynów.”

Ależ spełnię tę prośbę z największą przyjemnością. Klik. Już. Ulżyłem w cierpieniu pokrzywdzonemu obywatelowi. Takie prośby nie świadczą o tej bandzie idiotów, którzy głosowali nie tak, jak według ciebie, powinni. Takie zachowanie świadczy o tobie.

I to świadczy nie najlepiej. Ogarnij się.

 • http://blog.bobiko.pl/ bobiko

  Zwyciężyła demokracja – tak można podsumować wybór naszego narodu i nic nam do tego. Ciesze się, ze doszło do zmian, w końcu wszyscy byli znudzeni megalomanią PO, kontrrataku ze strony PIS i innych opcji politycznych.

  Byłem zmęczony dzieleniem na lemingów i tych prawdziwtch polakuff. Teraz jest inaczej – zmienia się oboz rządzacy, który ma szanse na realizację obietnic wyborczych. Zobaczymy, czy nie doprowadzą do ruiny polskiej gospodarki a moze jej rozkwitu.

  • Dariusz Lenartowicz

   Jakie wnioski po 9 miesiącach?

  • http://blog.bobiko.pl/ bobiko

   Takie, że pogrązamy dalej w bagnie. 500+, nowe podatki, politycy obsadzili swoimi wszelkie kluczowe stanowiska a bohaterowie minionych lat stają zdrajcami i szpiegami (kluczowe degradacje w wojsku w policji itp)

   także … szambo płynie dalej