Się nudzę się

Się nudzę się

Zdarzyło mi się usłyszeć kilka razy, że nudzą się jedynie ludzie głupi. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to muszę być idiotą. Bo cholera, nudzę się. I to porządnie.

Zdarzają mi się, bowiem, dni, w których najciekawszym wydarzeniem jest odkrycie nowej dziury w drodze, którą pokonuję codziennie do biura.

Są dni, których highlight stanowi wyjątkowo głośne beknięcie psa po tym jak opróżnił miskę z karmą. A później nic. Kompletnie nic, co mogłoby to przebić.

Z drugiej strony jednak, jak dalece zacofana byłaby ludzkość, gdyby tęgie umysły tego świata nie szukały sobie nowych zajęć z nudów właśnie. Jak bardzo musiało się nudzić któremuś z braci Wright, że wymyślili sobie że nauczą się latać. Jak bardzo musiało nudzić się Edisonowi, jeśli najciekawszym zajęciem jakie sobie znalazł było wypalanie drucików w szklanych bańkach.

Gdyby tradycyjna kinematografia nie zaczęła nudzić Jamesa Camerona nigdy nie powstałby Avatar. A gdyby, któremuś ze znanych kucharzy nie znudziło się smażenie jajek najprawdopodobniej nikt nie usłyszałby o kuchni molekularnej ani tym samym o Ferran’ie Adria.

Z nudy powstają wspaniałe rzeczy i cudowne wynalazki. Nudząc się wpadamy na genialne pomysły. Wpadamy oczywiście też na te totalnie idiotyczne, ale wciąż warte zapamiętania. Pomysły, których egzekucję wspominać będziemy latami, lub o których – przez blizny – zapomnieć nie będziemy w stanie.

Nudzę się i ja. A ponieważ jakiś czas temu przestało mnie bawić bezproduktywne leżenie na plecach – nudę zabijam szukając sobie zajęć. Piszę na przykład ten tekst. Czytacie go Wy. Z nudów, rzecz jasna, bo przecież nie dla głębokiego przesłania czy błyskotliwej puenty.

Nudzę się, więc po raz kolejny zmieniłem wygląd Otóż to! Jeszcze trochę i stosunek zmian wyglądu do publikacji nowych tekstów przekroczy 1.

Nuda to jeden z najlepszych stanów, jakie mogą towarzyszyć człowiekowi. Przede wszystkim dlatego, że poprzedza euforię wywołaną znalezieniem nowego ciekawego zajęcia. Nudzić się trzeba. Na nudę każdy powinien znaleźć czas. Ważne, aby nudzić się tylko przez chwilę.

Nudzą się wszyscy. Różnica polega na tym, że ci głupi nudzą się non-stop.

 • http://www.tomaszpisze.pl vtomasz

  No i pozamiatane – nuda goni nudę, a na koniec jest pomysł, o ile w ogóle on jest.

 • http://widelcem-pisane.info/ Mateusz Cichosz

  minimalizm wrócił na stronę. Z jednej strony fajnie, bo wzrok koncentruje się na contencie, choć z drugiej… Poprzedni szablon był na tyle minimalistyczny, że w niczym nie przeszkadzał ;)

 • http://lymkya.blogspot.com/ Lymkya

  nudzą się umysły wielkie :)
  fajny txt, zadedykuję go Tacie na emeryturze, którego codziennie ktoś pyta, czy się nie nudzi :)

 • Olga

  trafnie i lekko jak zwykle :)

 • TenZuuy

  Naćpać się! I nuda znika…Skutki marne,ale wojna nie przebiera w srodkach.Aby skutecznie…

 • Martyna

  Polecam przeczytać esej Broskiego – Pochwała nudy :)